بک لینک

معرفی موتور جستجو lupa
موتور جستجو لوپا با قابلیت جستجو وب . تصویر . کتاب . اندروید . خبر .وبلاگ. ورزشی .. ویدیو و تلگرام و.... 
با نتایج دقیق ومتفاوت از گوگل و سایر موتور های جستجوگر 
بدون لینک های تبلیغاتی 
بزودی امکانات دیگر به موتور  اضافه خواهد شد
برای ورود روی لینک زیر کلیک کنید و لوپا را امتحان کنید
lupa.ir/lang/fa/search
پاسخ
احساس میکنم گوگله |:
پاسخ
 سپاس شده توسط paye2 ، PC1
سلام
بله کلا از ویژگی Google Custom Search استفاده شده که مثلا در انجمن وب هاستینگ تاک هم هستش.
استفاده از گوگل برای ساختن یه موتور جستجوی جدید اصلا ایراد نداره اما در صورتی که یه جوری استفاده بشه که حداقل 4 تا امکان بهش اضافه کنید که یه توجیح منطقی برای استفاده از سایت شما به جای خود گوگل وجود داشته باشه.مثلا در این زمینه جستجوگر ایرانی سلام به آدرس http://salam.ir تونسته علاوه بر گوگل نتایج رو از سایر موتور های جستجو هم نشون بده اما با اینکه این همه براش زحمت کشیده شده ولی بنده به شخصا هنوز قابل استفاده به عنوان جایگزین گوگل نمی دونمش چون مثلا یکی از امکانات ساده گوگل که در این نیست تشخیص غلط املایی هستش چون معمولا من در سرچ های انگلیسی غلط تایپ میکنم و گوگل منو به واژه درستش هدایت میکنه Smile
واقعاً عجیبه به خودمم توهین میکنم میگم بی کارم که 24 ساعته اینجا پلاسم پستم حذف میشه به نظرم بهتره دیگه فعالیت نکنم چون به ضرر انجمن هستم و فقط دارم محیط تجاری رو آموزشی اش میکنم که خب این یعنی اختشاش این محیط توسط بنده!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط paye2 ، E-Beshkani ، PC1
دوستان عزیز توجه داشته باشند که هنوز بانک موتور کامل نشده و بزودی کامل خواهد شد 
و اما در پاسخ به شما 
شما می توانید 
عبارت " فیسبوک " را در گوگل سرچ کنید و خواهید دید که سایت فیسبوک پیدا می شود اما وقتی فیسبوک را در موتور لوپا سرچ کنید سایت فیسبوک را نمایش نخواهد داد و این یعنی نتایجش با گوگل متفاوته . پیروز باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط E-Beshkani
(95-5-5، 08:20 عصر)HSG نوشته است: سلام
بله کلا از ویژگی Google Custom Search استفاده شده که مثلا در انجمن وب هاستینگ تاک هم هستش.
استفاده از گوگل برای ساختن یه موتور جستجوی جدید اصلا ایراد نداره اما در صورتی که یه جوری استفاده بشه که حداقل 4 تا امکان بهش اضافه کنید که یه توجیح منطقی برای استفاده از سایت شما به جای خود گوگل وجود داشته باشه.مثلا در این زمینه جستجوگر ایرانی سلام به آدرس http://salam.ir تونسته علاوه بر گوگل نتایج رو از سایر موتور های جستجو هم نشون بده اما با اینکه این همه براش زحمت کشیده شده ولی بنده به شخصا هنوز قابل استفاده به عنوان جایگزین گوگل نمی دونمش چون مثلا یکی از امکانات ساده گوگل که در این نیست تشخیص غلط املایی هستش چون معمولا من در سرچ های انگلیسی غلط تایپ میکنم و گوگل منو به واژه درستش هدایت میکنه Smile

بزودی تکمیل خواهدشد و اما تفاوت ها با گوگل:

اگر در کتاب گوگل سرچ کنید نتایج book google را به دست خواهید اورد که پولی هستن اما در موتور لوپا نتایج از سایت های دانلود کتاب می باشد 
اگر در اندروید گوگل سرچ کنید از google play سرچ خواهد شد ولی موتور لوپا از سایت های ایرانی سرچ می کنه
سرچ گوگل در وبلاگ bloggers هست ولی در موتور لوپا از تمامی وبلاگ های ایرانی سرچ می شود
امکانات جستجو با متد های مختلف مانند سرچ تیتر و سرچ محتوا و زیر ساخت ها گزینه دیگر لوپا هست 
سرچ ویدیو گوگل از youtube  هست ولی در لوپا در بین سایت های ایرانی سرچ می کنه 
و هیمن طور امکان جستجو مستفیم کتاب صوتی و پی دی اف و .... 
و کلی تفاوت دیگه ....
پاسخ
 سپاس شده توسط E-Beshkani ، HSG ، PC1
به هرحال مردم از طراح داخلی حمایت نمیکنن ...
مثلا موتور یوز که الان ....
پاسخ
 سپاس شده توسط HSG ، E-Beshkani
خیلی شبیه گوگل هست ولی از یه موتور جستجوی دیگه خارجی احتمالا استفاده میکنه که ما نمیشناسیمش Smile)
با چند تا سرچ و مقایسه میشه فهمید.
آریاگراف
اولین و بهترین سایت کاملا ایرانی ارائه فایل و آموزش گرافیک خواهیم بود!
پاسخ
(95-5-6، 02:42 عصر)Aria.021 نوشته است: خیلی شبیه گوگل هست ولی از یه موتور جستجوی دیگه خارجی احتمالا استفاده میکنه که ما نمیشناسیمش Smile)
با چند تا سرچ و مقایسه میشه فهمید.

نه دوست عزیز دقیق از همون Google Custom Search که گفتم استفاده شده اگه سورس سایت ایشون رو ببینید فایل های js این کار هم که متعلق به گوگل هست لود میشه.
فقط گوگل از اسم این ویژگی اش هم پیداست Custom Search یعنی سرچ دلخواه یعنی برنامه نویس خودش می تونه تعیین کنه که چه نتایجی از سرچ حذف بشن چه نتایجی باشن و...

فقط کافیه روی فرم جستجو ایشون راست کلیک کنید و گزینه Inspect Element رو بزنید تا فایل زیر رو ببینید که لود میشه:

کد:
https://cse.google.com/cse.js?cx=001737248437624444968:yzjagydtesu
واقعاً عجیبه به خودمم توهین میکنم میگم بی کارم که 24 ساعته اینجا پلاسم پستم حذف میشه به نظرم بهتره دیگه فعالیت نکنم چون به ضرر انجمن هستم و فقط دارم محیط تجاری رو آموزشی اش میکنم که خب این یعنی اختشاش این محیط توسط بنده!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط PC1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان