بک لینک

موضوع بسته شده است 
آموزش ایجاد ترک در تصاویر با فتوشاپ
مرحله ی نخست
برای شروع کار این دو تصویر رو دریافت کنید و سپس هر دو رو در لایه  جدید اما مجزا باز کنید
[تصویر:  pic-1-300x187.jpg]
چون تصویر بالا با ماسه بادی درست شده این کار جلوه ی بهتر ی به کار ما میده و تصویر ترک خوردن در اون زیباتر به نظر میاد
تصویر دوم رو دریافت کنید:
[تصویر:  texture1-300x200.jpg]
تا اینجا که متوجه شدید این دو تصویر رو وارد فتوشاپ می کنید اما به صورت مجزا یعنی هرکدومشون تو یه سند جدیدی
مرحله ی دوم
به سند (تصویر Texture )مراجعه کنید سپس
ابزار زیر رو انتخاب کنید:
[تصویر:  nice-pic-1.jpg]
وقتی این ابزار رو انتخاب کردید تنظیمات زیر رو چک کنید. و سایز رو مطابق تصویر زیر قرار بدید:
[تصویر:  nice-pic-31.jpg]
و سایز رو مطابق تصویر زیر قرار بدید:
[تصویر:  nice-pic-2.jpg]
حالا کلید Alt رو نگه دارید و جایی که تو تصویر می بینید یکبار کلیک( چپ موس) کنید.
[تصویر:  nice-pic-4.jpg]
اینکار باعث میشه تو اون محیطی که با گرفتن ALTو زدن کیک چپ موس اون قسمت انتخاب بشه و بتونیم تو تصویر دیگه ای این قسمت رو پِست کنیم
 حالا به تصویر Pic 1 برید یک لایه ی جدید ایجاد کنید و اسمش رو
Stone بنامید و مثل من عمل کنید
[تصویر:  nice-pic-5.jpg]
من یکبار این تصویر ترک سنگ رو با زدن کلیک چپ موس ایجاد کردم برای ادامه ی کار کافیه موس رو به بالا هدایت کنید سپس به طور اتوماتیک قسمت دیگه ی سنگ ترک خورده به تصویر اضافه میشه
شما هم همین کارو بکنید تا به تصویر من برسید اینم تصویر من تا اینجای کار:
[تصویر:  nice-pic-61.jpg]
توجه:
یه نکته ای رو در نظر داشته باشید ما ابتدا به لایه ی Texture رفتیم و با ابزاری که گفته شد قسمتی از سنگ رو انتخاب کردیم  و به تصویر Pic 1 اون رو پِست کردیم به صورت عادی  ما باید هی بریم به لایه یTextureو هی کپی کنیم و به تصویر Pic 1 پست کنیم  ولی اما در روشی که گفته شد دیگه نیازی به اینکار نیست شما کافیه جهت موس رو تغییر بدید و فتوشاپ به صورت اتوماتیک براتون قسمت های دیگه سنگ رو پِست میکنه پس اینو گفتم که بدونید
مرحله ی سوم
خب لایه ی ایجاد شده ی Stone  رو انتخاب کنید سپس به مسیر زیر برید
Image>>Adjsutments>>Desaturate
یا از کلید های ترکیبی زیر استفاده کنید
Shif>>Ctrl>>U
اینکار باعث میشه که تصویر ما سیاه سفید بشه البته این کار برای طراحی ترک چهره ی انسان بهتره !!!!!
خب بعد از این کار مد لایه ی Stone  رو از Normal به Soft light تغییر بدید این فعلا تا اینجا
مرحله ی چهارم
به تصویر Texture مراجعه کنید سپس به مسیر زیر برید
Image>>Image Rotation>>90 CCW
بعد اینکه تصویر شما در جهت مورد نظر تغییر کرد ابزار زیر رو بردارید کلید Alt رو نگه دارید به همون روشی که گفتم
[تصویر:  nice-pic-1.jpg]
این قسمت تصویر رو انتخاب کنید
[تصویر:  nice-pic-7.jpg]
حالا به تصویر Pic 1 برگردید لایه ی جدید ایجاد کنید و اسمش رو Stone 2 بنامید و در این قسمت عکس کپی شده رو پست کنید به این شکل
[تصویر:  nice-pic-8.jpg]
خب بعد از این کار مد لایه ی Stone 2  رو از Normal به Soft light تغییر بدید
پایان
 شما برای زیبا تر شدن کار می تونید به همین روال قسمت های دیگه رو ترک دار کنید اینم تصویر نهایی آموزش
[تصویر:  nice-pic-9-final.jpg]

منبع :

کد php:
کد:
www.iphotoshop.ir 

[url=http://takaram.ir/forum/][/url]
....

سپاس شده توسط 3iran ، The only ، محمد رضا 00000
تصاویر کو ؟ 7

عکس ها که میاره

حالا بروز رسانی شد الان دیگه میاره
....