بک لینک

مشکل در آپلود فونت
سلام مجدد خدمت وبلاگ نویسان و مدیران سایت عزیز

دوستان من یه مشکلی دارم و اینه که نمیتونم فونتهایی رو که میخوام تو سایتم باشه رو آپلود کنم

توی هاست آپلود میکنم برام لینک دانلود میده

و اینم بگم ازین فونتهای .eot و .woff و .ttf و اینا استفاده میکنم

لطفا اگه میتونید بگید کجا و چطوری آپلودشون کنم تا بتونم توی سایتم استفاده کنم

ممنون
پاسخ
با احترام
این لینک رو بررسی کنید : http://reto.ir/0kJ/

اگه روی وب سرور آپاچی هستید, باید کد زیر رو به .htaccessخودتون اضافه کنید تا سایت شما به فونت ها دسترسی داشته باشه:
نقل قول: <FilesMatch "\.(ttf|otf|woff)$">
<IfModule mod_headers.c>
       Header set Access-Control-Allow-Origin "*"
</IfModule>
</FilesMatch>
یا اگه روی سرور دیگه ای هستید (هر چی) این کد رو اضافه کنید:
نقل قول: <FilesMatch "\.(eot|otf|woff|ttf)$">
 SetEnvIf Origin »
   "^http(s)?://(.+\.)?(domain1\.org|domain\.com)$" origin_is=$0
 Header set Access-Control-Allow-Origin %{origin_is}e env=origin_is
</FilesMatch>

در پناه حق
کانالم 
تلگرامم
@Su_Hard
پاسخ
 سپاس شده توسط hamidrezamax ، HSG
ممنون بابت راهنماییتون
فقط متوجه نشدم htacces چیه؟

دقیقا چیکار باید بکنم ؟
روی هاست ؟
پاسخ
والا من اطلاعات زیادی از سرور و فلان ندارم, ولی تا اونجایی که سواد من قد میده داخل هر دایرکتوری یه فایل htaccesهست که تمامی محدودیت ها و دسترسی ها -وبیشتر- رو تعیین میکنه, برای پیدا کردنش هم -در سی پنل- وارد فایل منیجرتون بشید و فایل های مخفی تون رو نمایان کنید (تیک گزینه Show Hidden Files رو بزنید و روی go کلیک کنید)
حالا اون فایل که یه فایل متنی هم بیشتر نیست رو باز کنید و کدهایی بالا رو بهش اضافه کنید ..
- راستی شما شما بعد از اینکه فونت ها رو آپلود کردید چیکار کردید؟
font-face رو هم به فایل css تون اضافه کردید آیا؟
کانالم 
تلگرامم
@Su_Hard
پاسخ
 سپاس شده توسط hamidrezamax
بله من font face هم تو قالبم زدم ولی نیاورد
پاسخ
سلام
پست جناب Persian Geek کاملاً تایید میشه این کد باید در فایلی با عنوان htaccess. (حرف نقطه باید اولش بیاد) باشه که در پوشه public_html هاست شما باید باشه (یا اگر نیست ایجاد بشه) گذاشته باشه.به علاوه پس از گذاشتن دستور font-face با صد البته آدرس دهی صحیح به فایل های فونت باید در استایل ها هم جا هایی که از دستور font-family استفاده شده جلوش اسم فونت جدید رو بنویسید یا به جای این کار یه خط کد زیر رو به آخر استایل ها اضافه کنید:

کد:
*{font-face: 'My Font', Tahoma !important;}

یه خط کد بالا به شی علامت ستاره (*) استایل میده و این شی در واقع یعنی همه چیز های سایت یعنی هر استایلی به این شی ستاره داده بشه روی همه جا های سایت اعمال میشه خصوصاً که واژه important! باعث میشه استایل های این بخش نسبت به سایر استایل ها ارجعیت پیدا کنن.

در آخر هم پس از تمامی ویرایش ها و اصلاحات بهتره یه بار روی صفحه اصلی سایتتون در مرورگر کلید های Ctrl+F5 رو بزنید ببینید فونت لود میشه یا نه اگر بازم نشد برید با مرورگر های دیگه هم تست کنید ببینید تو اونا هم لود نمیشه اگر تو اونا هم لود نشد احتمالاً مشکلی در آدرس دهی فونت ها و یا شاید سطح دسترسی (Permissions) فایل های فونت در هاست هستش چون اون کد htaccess. که جناب Persian Geek گفتن فقط مختص مرورگر فایرفاکس و مرورگر های بر مبنی فایرفاکس هستش وگرنه تو مرورگر هایی مثل کروم بدون اون کد هم اصولاً فونت باید درست لود بشه.اون کد هم در فایرفاکس هم فقط موقعی نیازه که فایل فونت از آدرس دامنه ای غیر از دامنه اصلی سایت لود بشه که فایرفاکس جهت مسائل امنیتی این محدودیت رو به صورت پیش فرض داره.
واقعاً عجیبه به خودمم توهین میکنم میگم بی کارم که 24 ساعته اینجا پلاسم پستم حذف میشه به نظرم بهتره دیگه فعالیت نکنم چون به ضرر انجمن هستم و فقط دارم محیط تجاری رو آموزشی اش میکنم که خب این یعنی اختشاش این محیط توسط بنده!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط TYphon
البته جسارت نباشه به جناب Persian Geek یکم تو خوندن انگلیسی اون لینکی که دادن سهل انگاری کردن و فقط خط بالای کد اول رو خوندن و خطوط پایین رو ظاهراً وقت نداشتن بخونن.

هر دوی این کد ها برای وب سرور آپاچی یا سایر وب سرور هایی که از Rule های آپاچی پشتیبانی میکنن مثل لایت اسپید هستن وگرنه روی مثلاً وب سرور هایی مثل NginX کار نمیکنن.

فرق دو تا شون هم اینه که کد اول به همه سایت ها اجازه میده که از فایل های فونت شما استفاده کنن اما در کد دوم یه دامنه بهش تخصیص میدیم و فقط میذاریم با این دامنه بشه به فایل های فونت ما دسترسی داشت.
واقعاً عجیبه به خودمم توهین میکنم میگم بی کارم که 24 ساعته اینجا پلاسم پستم حذف میشه به نظرم بهتره دیگه فعالیت نکنم چون به ضرر انجمن هستم و فقط دارم محیط تجاری رو آموزشی اش میکنم که خب این یعنی اختشاش این محیط توسط بنده!!!
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان