بک لینک

موضوع بسته شده است 
آموزش قدم به قدم ساخت قالب هاي لايه باز ( Psd)
در این آموزش سعی میکنم به ساده ترین راه ساخت یک قالب psd رو بهتون یاد بدم!

خب طبق چیزی که گفتم ما میخوایم این قالب رو بسازیم که در آخر این طرح رو بدست میاریم که به سایت های ساخت بنر و اینچیزا میخوره[تصویر:  113.gif] :

[تصویر:  final.jpg]

مرحله ی اول :
یک سند جدید با اندازه ی  768* 1024 px بسازید
من فهمیدم که این اندازه برای ساخت یک سایت اندازه ی خیلی خوبیه حالا اگر شما فک میکنین که اندازه های دیگه بهتره آزادین که تغییر بدین
حالا بک گراندتون رو پر کنید با رنگ خاکستری تاریک(پررنگ) یا #1e1e1e

مرحله ی دوم :
به بک گراندتون پترن اضافه کنید!
یک لایه ی جدید بسازید,برید به edit<fill و پترن رو بکار بگیرید!یک پیکسل اساسی پترن میتونه به شما کمک کنه که طرحتون جذاب و پویا باشه!(یکی دو روز پیش آموزشش رو گذاشتم)
من لایه م رو اینطوری پر کردم :

[تصویر:  step2_a.jpg]

این پترن میتونه یک بک گراند به این شکل به شما بده :

[تصویر:  step2_b.jpg]

مرحله ی سوم :
یک لایه ی جدید بسازید و gradient tool رو انتخاب کنید,مطمین باشید که پیش نمای(foreground)شما به رنگ مشکی(#000000)هست و دومین گرادینت در منوی کشویی گرادینت ها رو انتخاب کنید!

[تصویر:  step3_a.jpg]

روی بالای سندتون یا همون بومتون کلیک کنید کلید پایین(down) و shift رو نگه دارید,ماوستون رو حدود 1.5 بیارید پایین توی سند و ولش کنین!بعد opacity رو روی 90% درصد بزارین,حالا شما باید یچیزی مثل این داشته باشین :

[تصویر:  step3_b.jpg]

مرحله ی چهارم : شیپ اضافه کنید
ابزار Rectangular Marquee tool رو انتخاب کنید :

[تصویر:  step4_tools.jpg]

با استفاده از این ابزار دو مستطیل گسترده بسازید,این ها قسمت ناوبری و فوتر شما میشن!خب حالا قسمت ناوبری رو بزرگترمی کنیم نسبت به قسمت فوتر چون میخوایم بهش غالب بشه!حالا یه مستطیل بزرگتر به رنک خاکستری میسازیم برای قسمت محتوای سایتمون,از رنگ #7e7e7e و opacity رو روی 30% بزارید!خب حالا باید یچیزی مثل این داشته باشین :
[تصویر:  step4_a.jpg]

اگه میخواین که شیپ هارو جابه جا کنین تا نتیجه کارتون ثل مال من شه میتونین با استفاده از ابزار move tool استفاده کنین!

دوستان چون آموزش طولانی هس قسمت های بعدی رو فردا میزارم
 سپاس شده توسط miladgraph ، MOHamMaD.Sh ، mj3a
موضوع بسته شده است 

پیام‌های داخل این موضوع
آموزش قدم به قدم ساخت قالب هاي لايه باز ( Psd) - imandroid - 92-9-12، 09:51 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان