بک لینک

موضوع بسته شده است 
آموزش ساخت پترن و تکنیک های آن
با سلام!
.

خواستم آموزش ساخت قالب psd بزارم,دیدم اول بهتره که این تکنیک رو یاد بدم چون که توی ساخت غالب بهتون خیلی کمک میکنه و باعث میشه که قالبتون جذاب تر و پویا باشه!
.

خب آموزش رو شروع میکنیم:
1.برای شروع با یک سند در اندازه ی 5 * 5 شروع میکنیم!zoom رو با فشار دادن دکمه ی Z که مربوط به تنظیمات زوم هستش روی 1600% بزارید و تنظیمات زیر رو اعمال کنید!
.

[تصویر:  step1.gif]
2.اولین پترنی که میخوایم بسازیم اسمش هست مورب اسکالین(diagonal scanline),حالا دکمه ی D رو بزنید تا پیش نما و رنگ های بک گراند ریست بشن,برای پیش نما(foreground)رنگ مشکی رو انتخاب کنید!
.

[تصویر:  step2.gif]
.
3.line tool رو انتخاب کنین,حالا یک خط مورب بکشین از سمت پایین گوشه ی سمت چپ تا سمت راست بالای شکل,دقت کنین که توی تنظیمات weight رو روی 1 px بزارین!weight مربوط به نازکی یا کلفتی خطی که میکشین هست,مثال ما همون 1 هست!همچنین تیک گزینه ی anti-alias همونطوری که من انجام دادم!زیاد مهم نیست اما خب مزایای خودش رو داره!
.
[تصویر:  step3.gif]
.
4.برید به edit>define pattern رو انتخاب کنین!اسمش رو بزارین Diagonal Scanline و ok رو کلیک کنین!توی این مرحله زیاد ضروری نیست که عکس رو سیو کنین پس میتونین ببندینش(بازم با خودتون)و option رو بزنین تا سیو نشه!

[تصویر:  step4.gif]
.
5.حالا پیش برین و عکسی که میخواین scaline رو روش اعمال کنین انتخاب کنین!وقتی که اینکارو انجام دادین, ابزار Paint Bucket tool رو انتخاب کنین یا با دکمه ی G.از بالای منوی کرکره ای و سپس PATTERN دو انتخاب کنین و پترنی رو که خودمون ساختیم رو انتخاب کنین!

[تصویر:  step5.gif]
.
6.حالا یک لایه ی جدید بسازید در بالای لایه ی عکستون!opacity رو روی 31% میتونین بزارین,منم همینکارو کردم اما اینکارو باید توی مرحله ی بعدی انجام بدین!

[تصویر:  step6.gif]
.
7.حالا کلیک کنین و روی عکستون بکشین تا پترن روی عکس شما کشیده بشه,حالا opacity رو روی مقداری که میخوای تنظیم کنین!حالا برید به file و عکس رو به یک اسم دیگه ذخیره کنین

[تصویر:  step7.gif]
.
8.این تنها چیزی نیست که شما میتونین بسازین,شما میتونین هزاران پترن رو بسازید یا پیدا کنید!اندازه ی سندی که برای ساخت پترن میسازین رو عوض کنین یا رنگی برای پترن به کار میبرین رو عوض کنین یا وقتی که پترنتون رو اعمال میکنین blending mode رو عوض کنین!این ها فقط پیشنهاد های من بود!
[تصویر:  step8_1.gif] [تصویر:  step8_4.gif] [تصویر:  step8_2.gif]
.
فقط آزمایش کنین!این آموزش برای سایت http://www.iqpi.ir بصورت اختصاصی ترجمه شده است!
فرض کنید یه قالب psd داریم که تو پس زمینه اش از یه پترن استفاده شده ، چجوری میشه اون پترن رو slice کرد؟
(92-9-10، 07:20 عصر)mhe نوشته است: فرض کنید یه قالب psd داریم که تو پس زمینه اش از یه پترن استفاده شده ، چجوری میشه اون پترن رو slice کرد؟
زیاد وارد نیستم توی این مورد!اما حتما میگردم و جوابتونو پیدا میکنم
 سپاس شده توسط mhe
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان