بک لینک

موضوع بسته شده است 
آموزش ساخت بنر های متحرک gif(جلسه دوم)
[تصویر:  amoozesh1.jpg]

با سلام دوباره

همانطور که می دونید از دیروز آموزش مرحله به مرحله و گام به گام آموزش ساخت بنر رو آغاز کردم و البته این آموزش ها با اجازه جناب آقای سجاد محمدی نیا ایجاد و با نظارت ایشان ارائه می شود
در بخش دوم آموزش ها با شما هستیم البته کسانی که جلسه اول یعنی مقدمه آموزش ها رو نخوندن بهتره از لینک پایین این آموزش ها رو هم بخونن و اگه نظراتی هم داشتن ارائه کنند

آموزش ساخت بنر های متحرک gif(جلسه اول: مقدمه)

همانطور که می دونید برای ساخت بنر های متحرک از امکان تایم لاین استفاده میشه و دوستانی که این قسمت از فتوشاپ شون
فعال نیست می تونن از قسمت زیر این بخش رو فعال کنند:
1-دوستانی که از فتوشاپ cs5 استفاده می کنند از قسمت window بخش animation رو تیک بزنن تا این بخش فعال بشه
2-و اون دسته از دوستانی هم که از فتوشاپ cs6 استفاده می کنند از قسمت window بخش time line تیک بزنن تا فعال بشه

گام ۱ باز کردن نرم افزار فتوشاپ:

نرم افزار فتوشاپ (در این آموزش از CS6استفاده می شود ولی می توانید از نسخه های قبلی هم استفاده کنید) را باز کرده و از منوی File گزینه New را انتخاب کنید تا یک سند جدید ایجاد کنیم.

[تصویر:  b1.jpg]

گام ۲ ایجاد یک سند جدید:

برای سند جدید خود یک نام انتخاب کنید و عرض و طول آن را به واحد پیکسل وارد کنید.ما در این آموزش بنر تبلیغاتی خود را در ابعاد ۴۶۸ در ۶۰ پیکسل قرار دادیم و نام سند جدید را بر فرض blogers انتخاب کردیم بعد از اعمال کردن تنظیمات بر روی کلید OK کلیک کنید.

[تصویر:  b2.jpg]

این بنر فقط برای آموزش ساخت به صورت تصافی انتخاب شده و شما می توانید با متن و یا رنگ دلخواه این آموزش رو اجرا کنید ولی بهتر است که برای یادگیری یکبار به همین شکل مراحل ساخت رو ادامه بدید و در نمونه های بعدی با ایده و سلیقه خود به تمرین های دیگر بپردازید

گام ۳ انتخاب رنگ زمینه:

با کلیک بر روی قسمت رنگ زمینه پنجره ای مانند زیر باز می شود که مشا می توانید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.بعد از انتخاب رنگ بر روی کلید OK کلیک کنید.

[تصویر:  b3.jpg]

گام ۴ ایجاد یک مستطیل:

برای زیبا سازی در بکگراند کار شما می توانید با سلیقه خود از آیکون ها و یا اشکال هندسی زیادی با سلیقه خود استفاده کنید و ما برای نمونه کار یک تنوع ساده در بکگراند کار انجام می دهیم
با استفاده از ابزار رسم مستطیل شکل زیر را بر روی سند خود ایجاد می کنیم

[تصویر:  b4.jpg]

مستطیل رو با ابزار گفته شده به شکل زیر ایجاد کنید و تنظیمات را طبق شکل زیر انجام دهید

[تصویر:  b5.jpg]

در ادامه ما می خواهیم به لایه ایجاد شده خودمان زاویه بدهیم برای اینکار شما هم می توانید از قسمت edit و بخش transform گزینه rotate لایه خودتون رو حرکت بدین و به اصطلاح بچرخانید ولی برای راحتی کار می توانید از کلید های ترکیبی ctrl+t هم استفاده کنید.برای درک آسان تر به شکل زیر توجه کنید

[تصویر:  b6.jpg]

مستطیل ایجاد شده رو به سمت راست کار انتقال می دیم و با استفاده از قسمت افکت ها به لایه مورد نظر افکت زیر رو اضافه می کنیم

[تصویر:  b7.jpg]

گام 5 نوشتن عنوان یا متن بر روی بنر:

به شکل زیر در قسمت مستطیل ایجاد شده نام و یا عنوان بنر شما اعم از نام سایت و یا محصول را بنویسید توجه داشته باشید که نوع فونت انتخابی شما برای نوشتن متن ها و یا عناوین و رنگ آنها اهمیت زیادی در زیبایی کار دارد ما عنوان را انجمن وبلاگ نویسان و نوع فونت را نستعلیق قرار داده ایم
و یک متن کوچک در زیر آن برای آدرس ایجاد کرده ایم

[تصویر:  b8.jpg]

تا اینجای کار رو داشته باشید تا قسمتهای بعدی این آموزش رو برای ارائه آماده کنیم ما به دلیل اینکه حجم آموزش ها زیاد نباشه و سعی در آموزش راحت کار رو داریم به همون دلیل سعی کرده ایم تا در چند بخش این آموزش ها رو ارائه بدیم تا برای همه مفید باشد

***پایان جلسه دوم***
منتظر نظرات شما هم در جهت بهبود آموزش ها هستم
 سپاس شده توسط Sina_Hp ، -Saeed- ، beckham ، Mr.ali ، Pc-island ، SHAH ، mohammadhero ، mortezaal ، sh.karimi ، mohsen55 ، samankhosravi ، وبلاگ نویس ارزشی ، imandroid ، دانیال اکبری ، Bahamin ، sajjad20 ، aligholami ، kia12 ، jangvazan ، Hack!ng ، modhamatan
بخش تایم لاین در فتوشاپ من یافت نمیشه ... به iر دو روش اقدام کردم ...cs4
 بابانوئل

♥ Webmasters World  ♥
(92-11-9، 07:32 عصر)beckham نوشته است: بخش تایم لاین در فتوشاپ من یافت نمیشه ... به iر دو روش اقدام کردم ...cs4

البته من تا حالا با cs4 کار نکردم و آشنایی ندارم ولی بازم از دوستان هر کی آشنایی با این نسخه داره لطفا" راهنمایی کنه
 سپاس شده توسط SHAH
سلام به دوستای گلم 53
امیرجان ممنونم وبهت خسته نباشیدمیگم داداش گلم اموزشت مثل همیشه بسیار زیبابیان شده اما من یک مشکلی دارم
وقتی سندجدیدروبازمیکنم ورنگ روتعیین میکنم واوکی میزنم بازم سفیده ورنگی نمیشه البته من باcs5کارمیکنم 
ممنون میشم درصورت امکان راهنمایی کنی عزیز.مرسی
(92-11-9، 10:04 عصر)SHAH نوشته است: سلام به دوستای گلم 53
امیرجان ممنونم وبهت خسته نباشیدمیگم داداش گلم اموزشت مثل همیشه بسیار زیبابیان شده اما من یک مشکلی دارم
وقتی سندجدیدروبازمیکنم ورنگ روتعیین میکنم واوکی میزنم بازم سفیده ورنگی نمیشه البته من باcs5کارمیکنم 
ممنون میشم درصورت امکان راهنمایی کنی عزیز.مرسی

خواهش می کنم سعی کردم تا گام به گام پیش برم تا آموزش برای همه راحت تر باشه

شما در ایجاد سند نیازی به دادن رنگ ندارید باید بعد از ایجاد سند در قسمت رنگ ها رنگ مورد نظر خودتون رو انتخاب و با استفاده از ابزار رنگ ریز فتوشاپ بکگراند رو به رنگ دلخواه تبدیل کنید

اگه باز مشکلی بود بگین تا تصویری کمکتون کنم
 سپاس شده توسط SHAH ، mohsen55
(92-11-9، 07:32 عصر)beckham نوشته است: بخش تایم لاین در فتوشاپ من یافت نمیشه ... به iر دو روش اقدام کردم ...cs4
از قسمت window گزینه Animation رو تیک زدید؟
طراحی حرفه ای با قیمت مناسب : کلیک کنید
میتونید پ.خ بدید !!
سلام امیرجان ممنونم واقعالطف میکنی شمااماوقتی سندجدیدروساختم ومیخوام بهش بکراندرنگی بدم من طبق اموزشای خوب شماجلومیرم اما بکراندرنگی نمیشه بااینکه رنگوانتخاب میکنم واوکی میزنم شمامیدونی ازچی میتونه باشه؟
(92-11-9، 11:11 عصر)Pc-island نوشته است:
از قسمت window گزینه Animation رو تیک زدید؟
اره بهمن جان ولی تایم لاین نیست اصن
 بابانوئل

♥ Webmasters World  ♥
شاهین جان تایم لاین فقط تو .cs6 هست،تو ورژنای پایینی همون انیمیشنو بزنی کافیه
 سپاس شده توسط beckham ، mvg ، -Saeed- ، Miss Azad
(92-11-9، 11:31 عصر)SHAH نوشته است: سلام امیرجان ممنونم واقعالطف میکنی شمااماوقتی سندجدیدروساختم ومیخوام بهش بکراندرنگی بدم من طبق اموزشای خوب شماجلومیرم اما بکراندرنگی نمیشه بااینکه رنگوانتخاب میکنم واوکی میزنم شمامیدونی ازچی میتونه باشه؟

با عرض پوزش از شما استاتر محترم!
لطفا شما یک اسکرین شات برای من از تنضیمات ایجاد سند جدید بگذارید !
احتمالا شما هنگام ایجاد سند مود کالرتان را روی سیاه سفید می گذارید!
اگر ازم ناراحتید حلال کنید....
 سپاس شده توسط SHAH ، AmirRezaei
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان