بک لینک

موضوع بسته شده است 
اموزش ساخت بنر متحرک
[تصویر:  92317123283612652004.png]

در این آموزش قصد دارم یک بنر تبلیغاتی متحرک را با نرم افزار فتوشاپ و Ulead GIF Animator 5 طراحی کنیم.
من این آموزش را به سبک خودم ایجاد می کنم,نحوه طراحی به این صورت می باشد که ابتدا پله پله طرح کلی بنر تبلیغاتی را درون نرم افزار فتوشاپ طراحی می کنیم و در هر پله بنر خود را درون یک فایل ذخیره می کنیم و سپس این تصاویر ذخیره شده را به نرم افزار  Ulead GIF Animator منتقل می کنیم  و به هر تصویر مدت زمان می دهیم,سپس در انتها فایل را با فرمت Gif ذخیره می کنیم.

نکته:خود نرم افزار فتوشاپ برای ساخت بنر های متحرک ابزار های مختلفی دارد ولی من به این سبک کار می کنم و در کل به وسیله نرم افزار Ulead GIF Animator می توان جلوه های زیبایی را روی تصاویر اعمال کرد.
گام ۱ باز کردن نرم افزار فتوشاپ:
نرم افزار فتوشاپ (در این آموزش از CS5 استفاده می شود ولی می توانید از نسخه های قبلی هم استفاده کنید) را باز کرده و از منوی File > New را انتخاب کنید تا یک سند جدید ایجاد کنیم.
[تصویر:  1-300x148.png]
گام ۲ ایجاد یک سند جدید:
برای سند جدید خود یک نام انتخاب کنید و عرض و طول آن را به واحد پیکسل وارد کنید.در این آموزش بنر تبلیغاتی خود را در ابعاد ۴۶۸ در ۶۰ پیکسل قرار دادیم.بعد از اعمال کردن تنظیمات بر روی کلید OK کلیک کنید.
[تصویر:  2-300x175.png]
گام ۳ انتخاب رنگ زمینه:
با کلیک بر روی قسمت رنگ زمینه پنجره ای مانند زیر باز می شود که مشا می توانید رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.بعد از انتخاب رنگ بر روی کلید OK کلیک کنید.
[تصویر:  3-300x191.png]
سپس با کمک ابزار سطل رنگ,رنگ مورد نظر را به سند خود می دهیم.
[تصویر:  4-300x50.png]
گام ۴ ایجاد یک مستطیل:
ابزار Rounded Rectangle را انتخاب کنید.با کمک این ابزار می توانیم مستطیل هایی با ابعاد های مختلف ایجاد کنیم.
[تصویر:  5.png]
ابتدا رنگ زمینه را به b4b3b3 تغییر دهید و یک مستطیل کوچک مانند زیر در سند خود ایجاد کنید.
[تصویر:  6-300x78.png]
بعد از آن می خواهیم یک کپی از این مستطیل ایجاد کنیم.برای این کار بر روی لایه مستطیل کلیک را ست کرده و گزینه Duplicate Layer را انتخاب کنید.
[تصویر:  7-116x300.png]
لایه کپی شده را با بر زیر لایه اصلی قرار دهید.
[تصویر:  8-225x300.png]
بر روی لایه کپی شده دابل کلیک کنید و از پنجره باز شده Layer Style قسمت Color Overlay رنگ مورد نظر را با مستظیل خود بدهید.
[تصویر:  9-300x233.png]
گام ۵ تغییر حالت مستطیل:
حال با کمک ماوس یا کلید های جهت نما لایه کپی شده را جابجا کنید تا شبیه به سایه شود و یک جلوه برای مستطیل اصلی باشد.
[تصویر:  10-300x45.png]
گام ۶:نوشتن متن مورد نظر :
ابزار Type را انتخاب کنید و یک متن با کد رنگ b405a6 بر روی مستطیل تایپ کنید.
[تصویر:  12-300x61.png]
برای جلوه کار یک آیکون دانلود کنید و در جای مناسب بنر تبلیغاتی خود قرار دهید.از مستطیل سمت راست یک کپی گرفته و در سمت چپ قرار دهید.
[تصویر:  13-300x92.png]
گام ۷ دسته بندی کردن لایه ها :
با کمک گزینه Group شما می توایند فولدر هایی ایجاد کنید و لایه های مربوط به هر بخش را درون آنها قرار دهید.در اینجا ۲ مستطیل سمت راست با کمک متن مورد نظر در یک فولدر شماره ۱ قرار گرفتند و ۲ مستطیل سمت چپ درون فولدر شماره ۲ قرار گرفتند.
[تصویر:  14-201x300.png]
گام ۸ ذخیره کردن بنر تبلیغاتی خود:
در این گام شما بایستی فولدر شماره ۲ را مخفی کنید و Opacity یا شفافیت لایه ۱ را بر روی ۱۳ قرار دهید.
[تصویر:  15-300x114.png]
در این حالت سند خود را ذخیره کنید.از منوی File > Save As را انتخاب کنید و سند خود را با پسوند Gif و با نام ۱ ذخیره کنید.
[تصویر:  16-300x225.png]
بعد از آن شفافیت لایه را بر روی ۴۷ قرار دهید و باز هم سند خود را در این حالا با نام ۲ ذخیره کنید.
[تصویر:  17-300x85.png]
بعد از شفافیت را روی ۱۰۰ قرار می دهیم و باز هم سند خود را در این حالت با نام ۳ ذخیره می کنیم.
[تصویر:  18-300x93.png]
بعد از آن نوبت به فولدر ۲ می شود که همین روند بالا را باید انجام دهید.
[تصویر:  19-300x81.png]
می بینید که تمام تصاویر این بنر تبلیغاتی به صورت پشت سر هم قرار وجود دارد.
[تصویر:  20-300x75.png]
گام ۹ ایجاد متحرک کردن تصاویر خود :
حال نرم افزار Ulead GIF Animator (در این آموزش از نسخه ۵ استفاده شده است) را باز کنید و از پنجره ظاهر شده گزینه Animation Wizard را انتخاب کنید.
[تصویر:  21-300x164.png]
در پنجره باز زیر باید اندازه بنر تبلیغاتی خود را وارد کنید و بر روی Next کلیک کنید.
[تصویر:  22-300x202.png]
در پنجره زیر بر روی گزینه Add Image کلیک کنید و تصاویر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه Open کلیک کنید.بعد از انتخاب شدن تصاویر بر روی گزینه Next و بعد Finish کلیک کنید.
[تصویر:  23-300x155.png]
گام ۱۰ زمان بندی هر تصویر :
با دابل کلیک بر روی هر تصویر و تغییر گزینه Delay می توان مشخص کرد که هر تصویر چه مدت زمان طول می کشد تا به صتویر بعدی حرکت کند.در این آموزش بنده همه زمان ها را بر روی ۵ قرار دادم.
[تصویر:  24-300x171.png]
گام ۱۱ ذخیره سازی بنر تبلیغاتی متحرک:
برای ذخیره سازی بنر, گزینه File > Save As > GIF File را انتخاب کنید و آن را در مکانی مناسب و با نامی مناسب ذخیره کنید.
[تصویر:  25-297x300.png]
مشاهده بنر تبلیغاتی متحرک پس از پایان آموزش :
[تصویر:  rabinweb-banner.gif]
یک قوطی پر از حرف کلیک کنید اسم من علی اکبر هستش اخه بعضی ما رو شروین صدا میکنند
بهتر نبود منبع این آموزش رو هم می گذاشتین...اون بدبخت چندین ساعت زحمت کشیده تا این آموزش رو آماده کرده....

منبع
 سپاس شده توسط mhe ، Pc-island ، sharvin ، kia12 ، damaskrose ، samankhosravi ، Miss Azad ، فرزاد
خیال کردم تبلیغ میشه
یک قوطی پر از حرف کلیک کنید اسم من علی اکبر هستش اخه بعضی ما رو شروین صدا میکنند
rabinweb.r
بوی کپی رایت میاد .ببخشید شما حق کپی رایت ندارید
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان