بک لینک

موضوع بسته شده است 
کاهش حجم و بهینه سازی تصاویر PNG
[تصویر:  PNGGauntlet.jpg]

در این تاپیک می خواهیم نرم افزار مفید و کاربردی PNG Gauntlet را معرفی کنیم و برای دانلود بگذاریم . یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین فرمت های تصاویر ، فرمت PNG است که از این فرمت در طراحی صفحات وب هم استفاده می شود. هرچه صفحه وب کم حجم تر باشد سرعت لود آن بیشتر می شود . و یکی از عوامل رتبه دادن موتور های جستجوگر به سایت ها همین سرعت لود یا بارگذاری است .

کاهش حجم و بهینه سازی تصاویر PNG

PNG مخفف شده ی عبارت Portable Network Graphic است . ( بعدا در این مورد بیشتر صحبت می کنیم ) این فرمت جزو فرمت های جدید محسوب می شود . که بخاطر همین جدید بودنش ، همه ی مرورگر ها از آن پشتیبانی ( Support ) نمی کنند . ( البته اکثرا از آن ساپورت می کنند و مرورگری که پشتیبانی نکنه دیگه به درد نمی خوره ! [تصویر:  icon_biggrin.gif]  )
عکس های PNG معمولا کم حجم هستند . اما در بعضی از مواقع حجم آن ها زیاد می شود . نرم افزار کاربردی PNG Gauntlet از حجم تصاویر پی ان جی بدون افت کیفیت می کاهد !

من خودم شخصا هر تصویر پی ان جی رو که می خواهم آپلود کنم حتما باید از دیوار این نرم افزار بگذره !  [تصویر:  icon_smile.gif]

تصویری از محیط نرم افزار

[تصویر:  PNGGauntlet-Shot.png]

توجه : برای استفاده از این نرم افزار باید NET Framework 4. در سیستمتون نصب باشه .

منبع : کپسول | مرجع وبمستر ها
 سپاس شده توسط montenegro ، mj3a
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان